< sekcia Zahraničie

Babiš večeria so Zemanom, hovoriť by sa malo aj o zostavovaní vlády

Na archívnej snímke Andrej Babiš a Miloš Zeman Foto: TASR

Ako uviedol Babiš, so Zemanom sa nevideli, odkedy ho druhýkrát poveril zostavením vlády.

Praha 8. februára (TASR) - Český prezident Miloš Zeman časovo neobmedzí premiéra v demisii Andreja Babiša pri druhom pokuse o zostavenie vlády. Babiš to vo štvrtok povedal novinárom po približne dvojhodinovej večeri so Zemanom na zámku v Lánoch.

Prezident tiež nebude od šéfa hnutia ANO vopred vyžadovať 101 podpisov od poslancov, ktorí jeho vládu podporia, píše český internetový portál Blesk.cz

Zeman a Babiš sa vo štvrtok stretli prvýkrát od Zemanovho znovuzvolenia do funkcie prezidenta Českej republiky. Naposledy sa prezident a premiér stretli, keď Babiš 24. januára podal demisiu svojho prvého kabinetu, ktorý nezískal dôveru Snemovne. Zeman vtedy zároveň poveril predsedu hnutia ANO rokovaním o novej vláde.

Predstavitelia hnutia ANO sa od podania demisie stretli kvôli snahám o zostavenie vlády s kolegami z ODS, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL či SPD. Ich rozhovory sa spravidla týkali hľadania programových prienikov jednotlivých strán. Žiadne závery, ktoré by jasne ukazovali, ako bude vyzerať Babišov druhý kabinet, zatiaľ zo schôdzok nevzišli.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.