< sekcia Zahraničie

Rumun zodpovedný za smrť 9 ľudí v Maďarsku nemal vodičský preukaz

Vrak minibusu (vpravo) a nákladné auto po zrážke, ku ktorej došlo na 59. kilometri štátnej cesty č. 4 pri maďarskej obci Ceglédbercel 22. mája 2018. Pri zrážke nákladného auta a mikrobusu s rumunským evidenčným číslom zahynulo deväť ľudí, z toho dve ženy. Vodič nákladného bol zranený. Foto: TASR/DUNA/MTI - Zoltán Mihádák

Okrem toho neboli v poriadku ani doklady mikrobusu, pretože rumunská polícia ho už niekoľko mesiacov pred touto nehodou vyradila z prevádzky.

Budapešť 25. mája (TASR) - Rumunský vodič mikrobusu, ktorý v utorok spôsobil v Maďarsku nehodu s deviatimi obeťami na životoch, riadil vozidlo bez vodičského preukazu, uviedol v piatok maďarský spravodajský server Blikk.hu s odvolaním sa na rumunský server stirileprotv.ro.

Okrem toho neboli v poriadku ani doklady mikrobusu, pretože rumunská polícia ho už niekoľko mesiacov pred touto nehodou vyradila z prevádzky, zdôraznil rumunský server.

Ďalší rumunský spravodajský server Maszol.ro ešte vo štvrtok uviedol, že po tragédii zostalo v Murešskej župe 16 sirôt. Iba jedna z deviatich obetí nemala deti.


Mikrobusom cestovala zo Slovinska skupina Rumunov, ktorá tam pracovala príležitostne v poľnohospodárstve. Rumunské webové portály zverejnili v stredu videozáznam, ktorý pri zrážke s protiidúcim nákladným autom v Maďarsku nakrútil samotný vodič rumunského mikrobusu, keď četoval na Facebooku.

Pri zrážke nákladného auta a mikrobusu s rumunským evidenčným číslom zomrelo pri obci Ceglédbercel sedem mužov a dve ženy. Vodič nákladného auta bol iba ľahšie zranený.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.