< sekcia Zahraničie

TRAGICKÝ OMYL: Polícia zastrelila v Riu španielsku turistku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V najväčšej favele Ria de Janeiro je situácia už niekoľko týždňom mimoriadne napätá. Príslušníci bezpečnostných zložiek a ozbrojených síl sa tu pokúšajú zlomiť moc drogových gangov.

Rio de Janeiro 23. októbra (TASR) - Brazílska polícia pri akcii v jednej z chudobných štvrtí v Riu de Janeiro omylom zastrelila turistku zo Španielska.

Ako informoval internetový portál O Globo, policajti sa v pondelok vo favele Rocinha pokúsili zastaviť motorové vozidlo so šiestimi turistami. Keďže vodič okamžite nezastavil, začali strieľať. Zranená turistka, ktorú previezli do nemocnice, tam skonala vo veku 67 rokov.

V najväčšej favele Ria de Janeiro je situácia už niekoľko týždňom mimoriadne napätá. Príslušníci bezpečnostných zložiek a ozbrojených síl sa tu pokúšajú zlomiť moc drogových gangov. Krátko pred zastrelením turistky tam policajti čelili útoku priekupníkov s drogami, pri prestrelke utrpeli dvaja z mužov zákona zranenia.

Situácia v Rocinhe, ktorý patrí medzi turistami vyhľadávané lokality, bola dlhší čas pokojná. V poolympijskom roku sa tu však verejná bezpečnosť i v súvislosti s úspornými opatreniami u bezpečnostných zložiek dramaticky zhoršila. Vláda tak bola nútená vyslať sem 8500 vojakov, ktorí by do začiatku budúceho roka mali pomôcť potlačiť násilie a kriminalitu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.