< sekcia Zahraničie

Mayová prehrala hlasovanie o návrhu zákona o brexite

Britská premiérka Theresa Mayová , archívna snímka. Foto: TASR/AP

Proti súčasnému zneniu návrhu zákona o vystúpení z EÚ sa vzbúrili poslanci Mayovej Konzervatívnej strany.

Londýn 13. decembra (TASR) - Britská premiérka Theresa Mayová v stredu tesne prehrala dôležité hlasovanie v britskom parlamente, ktoré sa týkalo návrhu zákona o tzv. brexite. Poslanci prijali pozmeňovací návrh, na základe ktorého budú môcť hlasovať o konečnej podobe dohody medzi Spojeným kráľovstvom a Európskou úniou o vystúpení z Únie.

Informovala o tom spravodajská stanica BBC s tým, že proti súčasnému zneniu návrhu zákona o vystúpení z EÚ sa vzbúrili poslanci Mayovej Konzervatívnej strany.

Poslanci Konzervatívnej strany reagujú po hlasovaní o návrhu zákona o tzv. brexite v Dolnej snemovni britského parlamentu v Londýne 13. decembra 2017.
Foto: TASR/AP

Pozmeňovací návrh k tzv. zákonu o brexite predložil bývalý generálny prokurátor Dominic Grieve. Poslanci ho schválili 309 hlasmi k 305.

Na stranu opozície sa priklonilo viacero konzervatívnych poslancov a britskému parlamentu tak zaručili v otázke konečnej dohody o brexite právo veta. Vláda tvrdí, že táto zmena môže narušiť hladkú realizáciu vystúpenia z EÚ.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.