< sekcia Zahraničie

Na predmestí Káhiry zahynulo pri útoku najmenej 55 egyptských vojakov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

V Egypte ide pravdepodobne o útok s najvyšším počtom obetí v ostatných rokoch.

Káhira 21. októbra (TASR) - Najmenej 55 egyptských vojakov zahynulo v piatok večer pri útoku militantov v egyptskej Západnej púšti. Informovali o tom v sobotu agentúry AP a DPA s odvolaním sa na tamojšie bezpečnostné zložky.

Medzi obeťami útoku je 21 policajtov a 34 kadetov, uviedli nemenované zdroje. V Egypte ide pravdepodobne o útok s najvyšším počtom obetí v ostatných rokoch.

Egyptské ministerstvo vnútra presný počet strát na životoch nešpecifikovalo. Uviedlo iba, že v piatok v bojoch zomrelo a sa zranilo "množstvo policajtov". Podľa rezortu vnútra je ale veľa strát aj na strane "teroristických elementov", čím vláda odkázala na islamistov z džihádistickej skupiny Islamský štát (IS).

Boje vypukli v piatok večer po tom, ako militanti zaútočili na policajtov, ktorí pátrali po ich úkryte v egyptskej Západnej púšti. Incident sa stal v oblasti guvernorátu Gíza približne 135 kilometrov juhozápadne od Káhiry.

K zodpovednosti za tento čin sa bezprostredne neprihlásila žiadna ozbrojená skupina.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\n
\r\nEgyptské ministerstvo vnútra presný počet strát na životoch nešpecifikovalo. Uviedlo iba, že v piatok v bojoch zomrelo a sa zranilo \"množstvo policajtov\". Podľa rezortu vnútra je ale veľa strát aj na strane \"teroristických elementov\", čím vláda odkázala na islamistov z džihádistickej skupiny Islamský štát (IS).
\r\n
\r\nBoje vypukli v piatok večer po tom, ako militanti zaútočili na policajtov, ktorí pátrali po ich úkryte v egyptskej Západnej púšti. Incident sa stal v oblasti guvernorátu Gíza približne 135 kilometrov juhozápadne od Káhiry.
\r\n
\r\nK zodpovednosti za tento čin sa bezprostredne neprihlásila žiadna ozbrojená skupina.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"V Egypte ide pravdepodobne o útok s najvyšším počtom obetí v ostatných rokoch. "}