< sekcia Zahraničie

V Mníchove chytili podozrivého z útoku nožom

Nemecká polícia stojí na Rosenheimerskom námestí v Mníchove,kde muž 21. októbra zaútočil na niekoľkých miestach. Foto: TASRAP

Muž zaútočil celkovo na šiestich ľudí, zranil pritom štyroch. Motív útoku nie je zatiaľ známy.

Berlín 21. októbra (TASR) - Nemecká polícia zadržala muža podozrivého z toho, že v sobotu v Mníchove pobodal nožom štyroch ľudí. Utrpeli ľahké zranenia. Informovala o tom agentúra DPA.

Muž útočil na piatich miestach vrátane námestia Rosenheimer. Z miesta činu utiekol. Polícia odporučila obyvateľom bavorskej metropoly, aby nevychádzali na ulicu, a spustila rozsiahlu pátraciu akciu.

Podľa agentúry AP polícia uviedla, že podozrivého muža zadržala tri hodiny po incidente. Muž zaútočil celkovo na šiestich ľudí, zranil pritom štyroch. Motív útoku nie je zatiaľ známy.
Polícia predtým oznámila, že pátra po útočníkovi "všetkými dostupnými policajnými silami". Útočníka opísala ako štyridsiatnika, ktorý mal čierny bicykel, šedé nohavice, zelenú bundu a batoh.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\n
\r\nMuž útočil na piatich miestach vrátane námestia Rosenheimer. Z miesta činu utiekol. Polícia odporučila obyvateľom bavorskej metropoly, aby nevychádzali na ulicu, a spustila rozsiahlu pátraciu akciu.
\r\n
\r\nPodľa agentúry AP polícia uviedla, že podozrivého muža zadržala tri hodiny po incidente. Muž zaútočil celkovo na šiestich ľudí, zranil pritom štyroch. Motív útoku nie je zatiaľ známy.
\r\n
\r\n
\r\n
\r\n
\r\nPolícia predtým oznámila, že pátra po útočníkovi \"všetkými dostupnými policajnými silami\". Útočníka opísala ako štyridsiatnika, ktorý mal čierny bicykel, šedé nohavice, zelenú bundu a batoh.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Muž zaútočil celkovo na šiestich ľudí, zranil pritom štyroch. Motív útoku nie je zatiaľ známy."}