< sekcia Zahraničie

Polícia zatkla ženu, ktorá nožom ohrozovala ľudí v meste Barnsley

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podľa správ svedkov sa žena so šatkou na hlave vyhrážala chodcom na ulici a naháňala ich s 30 centimetrovým kuchynským nožom v ruke.

Londýn 8. septembra (TASR) - Britská polícia zatkla ženu, ktorá v sobotu nožom ohrozovala ľudí v centre anglického mesta Barnsley. Incident si vyžiadal len jedno ľahšie zranenie, informovala agentúra AP.

Podľa správ svedkov sa žena so šatkou na hlave vyhrážala chodcom na ulici a naháňala ich s 30 centimetrovým kuchynským nožom v ruke. Polícia uzavrela centrum mesta, nariadila zákaz vychádzania a majiteľom obchodov odporučila, aby uzavreli svoje predajne.Pri rannom incidente, ktorého motív nebol bezprostredne známy, utrpel ľahké zranenie jeden muž. Miestnej polícii pomáhajú pri vyšetrovaní aj detektívi špecializovaní na boj proti terorizmu.
Podľa svedkov žena poranila do pleca jedného muža, pričom opakovane vykrikovala slovo "zabiť". Údajne bola oblečená v moslimskom odeve, avšak nemala zahalenú tvár. Jednému z miestnych obchodníkov sa podarilo ženu presvedčiť, aby odhodila nôž a polícia ju následne zatkla, uviedla televízia Sky News.
Mesto Barnsley leží v grófstve Južný Yorkshire približne 245 kilometrov severne od Londýna.


\r\n
\r\nPri rannom incidente, ktorého motív nebol bezprostredne známy, utrpel ľahké zranenie jeden muž. Miestnej polícii pomáhajú pri vyšetrovaní aj detektívi špecializovaní na boj proti terorizmu.
\r\n Podľa svedkov žena poranila do pleca jedného muža, pričom opakovane vykrikovala slovo \"zabiť\". Údajne bola oblečená v moslimskom odeve, avšak nemala zahalenú tvár. Jednému z miestnych obchodníkov sa podarilo ženu presvedčiť, aby odhodila nôž a polícia ju následne zatkla, uviedla televízia Sky News.
\r\n Mesto Barnsley leží v grófstve Južný Yorkshire približne 245 kilometrov severne od Londýna.
\r\n
\r\n
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Podľa správ svedkov sa žena so šatkou na hlave vyhrážala chodcom na ulici a naháňala ich s 30 centimetrovým kuchynským nožom v ruke."}