< sekcia Zahraničie

Mayová sa postavila kritikom, ktorí kritizujú dohodu o brexite

Na snímke Theresa Mayová. Foto: TASR/AP

V súvislosti s dohodou o brexite už zo svojich postov odstúpilo päť ministrov a štátnych tajomníkov britskej vlády.

Londýn 17. novembra (TASR) - Britská premiérka Theresa Mayová svojim oponentom v rámci vlastnej Konzervatívnej strany odkazuje, že ich návrhy dohody o odchode Británie z Európskej únie nebudú fungovať. Píše o tom agentúra AP.

V rozhovore pre denník Daily Mail premiérka v sobotu povedala, že alternatívne plány, ktoré jej kritici uprednostňujú ohľadom riešenia situácie okolo írskych hraníc, problém nevyriešia.

Vzdorujúci zástancovia brexitu veria, že v rukách držia tromfy, ktoré im v najbližších dňoch umožnia napadnúť Mayovej vedúcu pozíciu v rámci strany. Mayová sa snaží získať rebelujúcich spolustraníkov na svoju stranu a zachrániť si svoju funkciu.

V súvislosti s dohodou o brexite už zo svojich postov odstúpilo päť ministrov a štátnych tajomníkov britskej vlády. Kritici iniciovali premiérkino odvolanie, keď jej kabinet v stredu schválil 585-stranovú predbežnú dohodu o vystúpení Británie z EÚ.

Minister pre brexit Dominic Raab z funkcie odstúpil vo štvrtok po tom, ako Mayová predstavila svojmu kabinetu predbežnú dohodu. V piatok ho nahradil Stephen Barclay.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.