< sekcia Zahraničie

Bývalý starosta Londýna Ken Livingstone opustil Labouristickú stranu

Ken Livingstone, archívna snímka. Foto: TASR/AP

K. Livingstone v súvislosti so svojím rozhodnutím definitívne z Labour Party odísť uviedol, že odchádza s veľkým smútkom.

Londýn 21. mája (TASR) - Bývalý starosta Londýna Ken Livingstone vystúpil v pondelok z Labouristickej strany, ktorej bol dlhoročným členom. Informoval o tom denník Independent.

Livingstone, ktorému členstvo v strane pozastavili v roku 2016, keď povedal, že nacistický vodca "Adolf Hitler podporoval sionizmus", v súvislosti so svojím rozhodnutím definitívne z Labour Party odísť uviedol, že odchádza "s veľkým smútkom".

"Pretrvávajúce otázky okolo pozastavenia môjho členstva v Labouristickej strane odvádzajú pozornosť od skutočných politických záležitostí. Preto som sa po zrelej úvahe rozhodol zo strany odísť," povedal Livingstone, ktorý naďalej trvá na tom, že jeho výrok nebol namierený proti Židom.

"Nezabúdajme, že keď Hitler v roku 1932 vyhral voľby, presadzoval politiku vysťahovania Židov do Izraela. Spočiatku podporoval sionizmus, ale potom sa zbláznil a napokon zavraždil šesť miliónov Židov," povedal v roku 2016 pre BBC Livingstone, za čo mu pozastavili členstvo v Labouristickej strane.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.