< sekcia Zahraničie

Čavušoglu: Trump pracuje na vydaní duchovného Gülena

Na archívnej snímke turecký duchovný Fethullah Gülen. Foto: TASR/AP

Erdogan uviedol minulý týždeň, že Turecko spustí v zahraničí nové iniciatívy a zameria sa na financovanie Gülenových prívržencov.

Dauha 16. decembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump povedal tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi, že Washington pracuje na vydaní moslimského duchovného Fethullaha Gülena, ktorého Ankara obviňuje z organizovania neúspešného pokusu o vojenský prevrat z roku 2016. Uviedol to v nedeľu šéf tureckej diplomacie Mevlüt Čavušoglu.

"V Argentíne povedal Trump Erdoganovi, že pracujú na vydaní Gülena a ďalších osôb," konštatoval Čavušoglu s odkazom na summit skupiny G20, kde sa obaja lídri stretli pred dvoma týždňami.

Turecko už dlho žiada o vydanie Gülena, ktorý žije v dobrovoľnom exile v USA už takmer dve desaťročia, pripomína agentúra Reuters s tým, že duchovný účasť na pokuse o prevrat popiera.

Erdogan uviedol minulý týždeň, že Turecko spustí v zahraničí nové iniciatívy a zameria sa na financovanie Gülenových prívržencov.

Čavušoglu povedal na konferencii v Dauhe, že nedávno sa dozvedel o vierohodnom vyšetrovaní amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) o tom, ako sa Gülenova organizácia vyhýba plateniu daní.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.