< sekcia Zahraničie

Česká polícia po atentátoch chráni letiská a obchodné strediská

Policajti hliadkujú pred futblovým štadiónom Stade de France počas prípravného zápasu Francúzsko - Nemecko v Paríži 13. novembra 2015. Foto: TASR/AP

Polícia nemá informácie o hrozbe útokov v Česku.

Praha 14. novembra (TASR) - Česká polícia v reakcii na nočné atentáty v Paríži posilnila dnes dohľad v obchodných centrách s nepretržitou prevádzkou a na medzinárodných letiskách, informuje spravodajský server iDNES.cz.

"Znásobili sme tiež hliadky pri Zastupiteľskom úrade Francúzska", uviedla v dnešnom vyhlásení hovorkyňa policajného prezídia Jana Macalíková.

Všetko o útoku v Paríži nájdete TU.


Polícia nemá informácie o hrozbe útokov v Česku. "Nič konkrétne nesvedčí o tom, že by nám hrozil podobný útok ako vo Francúzsku. Napriek tomu sme však v pohotovosti a nič nepodceňujeme," povedala hovorkyňa. V pohotovosti sú aj príslušníci Útvaru pre odhaľovanie organizovaného zločinu (ÚOOZ).

Český minister vnútra Milan Chovanec zatiaľ podľa webového vydania denníka Mladá fronta DNES nemá nijaké správy, ktoré by nasvedčovali, že v ohrození môže byť po parížskych útokoch aj Česká republika. O bezpečnostných rizikách však budú rokovať spravodajské služby, povedal minister v rozhovore pre iDNES.cz.

Predpoludním bude "spravodajský brífing, kde sa schádzajú tajné služby a polícia, a budú - tak ako to robili celú noc - vyhodnocovať všetky riziká z dostupných informácií, ktoré majú. Informujú premiéra, ministra obrany. Zatiaľ nie je nič, čo by naznačilo, že Česká republika je ohrozená," konštatoval Chovanec.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.