< sekcia Zahraničie

Českí politici po útoku v Afganistane vyjadrujú sústrasť rodine vojaka

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Babiš uviedol, že ho táto udalosť zasiahla, a preto chce s Metnarom prebrať možné opatrenia, ktoré by podobné útoky eliminovali.

Praha 23. októbra (TASR) - Na útok na českú jednotku v Afganistane, ktorý si vyžiadal život ďalšieho českého vojaka, bezprostredne reagovalo viacero českých politikov, informoval spravodajský server iDNES.cz."Prežívam najťažšie obdobie kariéry. Žiadne slová nenahradia bolesť v srdciach rodín, aj tak im musím vyjadriť svoju najhlbšiu sústrasť a zraneným vojakom zaželať hladké zotavenie. Pre rodiny i zranených vojakov urobíme maximum možného a potrebného!" napísal český minister obrany Lubomír Metnar na sociálnej sieti Twitter.
Kondolenciu rodine obete vyjadril tiež český premiér Andrej Babiš. "Chcem vyjadriť úprimnú a hlbokú sústrasť rodine nášho vojaka padlého v Afganistane a skoré uzdravenie dvom zraneným, ktorí sú, vďaka Bohu, mimo ohrozenia života," napísal na Twitteri. Ďalej uviedol, že ho táto udalosť zasiahla, a preto chce s Metnarom prebrať možné opatrenia, ktoré by podobné útoky eliminovali.Na smutnú správu českej armády reagoval tiež na Twitteri vicepremiér a predseda ČSSD Jan Hamáček. Ocenil vojakov, ktorí v cudzine bojujú za bezpečnosť Českej republiky. Rodine zosnulého vojaka vyjadril úprimnú sústrasť a zraneným zaželal skoré uzdravenie.
Sústrasť rodine prostredníctvom Twitteru vyjadrila aj exiministerka obrany Karla Šlechtová či minister zahraničných vecí Tomáš Petříček.

K útoku, pri ktorom zahynul český vojak, došlo v pondelok okolo 11.20 h miestneho času na základni Šindánd v západoafganskej provincii Herát. Ďalší dvaja vojaci pri ňom utrpeli zranenia, obaja sú mimo ohrozenia života.

Misia NATO Rozhodná podpora už skôr uviedla, že podľa prvotných informácií útok spáchal príslušník afganských bezpečnostných síl. Podľa agentúry Reuters sa k útoku prostredníctvom svojho hovorcu priznalo hnutie Taliban.

Minulý týždeň v stredu bolo pri útoku na českú patrolu v Afganistane zranených päť českých vojakov. Jeden má ťažké zranenia. Začiatkom augusta zahynuli pri samovražednom útoku militantov z hnutia Taliban traja českí vojaci.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\nKondolenciu rodine obete vyjadril tiež český premiér Andrej Babiš. \"Chcem vyjadriť úprimnú a hlbokú sústrasť rodine nášho vojaka padlého v Afganistane a skoré uzdravenie dvom zraneným, ktorí sú, vďaka Bohu, mimo ohrozenia života,\" napísal na Twitteri. Ďalej uviedol, že ho táto udalosť zasiahla, a preto chce s Metnarom prebrať možné opatrenia, ktoré by podobné útoky eliminovali.
\r\n
\r\n
\r\n
\r\nNa smutnú správu českej armády reagoval tiež na Twitteri vicepremiér a predseda ČSSD Jan Hamáček. Ocenil vojakov, ktorí v cudzine bojujú za bezpečnosť Českej republiky. Rodine zosnulého vojaka vyjadril úprimnú sústrasť a zraneným zaželal skoré uzdravenie.
\r\n
\r\n

Upřímnou soustrast rodině českého vojáka, který dnes přišel o život při útoku v Afghánistánu. Přeji brzké uzdravení jeho zraněnym kolegům. Velký obdiv a dík našim vojákům, kteří v cizině bojují za bezpečnost naší země.

— Jan Hamáček (@jhamacek) October 22, 2018

\r\n
\r\n
\r\nSústrasť rodine prostredníctvom Twitteru vyjadrila aj exiministerka obrany Karla Šlechtová či minister zahraničných vecí Tomáš Petříček.
\r\n
\r\nK útoku, pri ktorom zahynul český vojak, došlo v pondelok okolo 11.20 h miestneho času na základni Šindánd v západoafganskej provincii Herát. Ďalší dvaja vojaci pri ňom utrpeli zranenia, obaja sú mimo ohrozenia života.
\r\n
\r\nMisia NATO Rozhodná podpora už skôr uviedla, že podľa prvotných informácií útok spáchal príslušník afganských bezpečnostných síl. Podľa agentúry Reuters sa k útoku prostredníctvom svojho hovorcu priznalo hnutie Taliban.
\r\n
\r\nMinulý týždeň v stredu bolo pri útoku na českú patrolu v Afganistane zranených päť českých vojakov. Jeden má ťažké zranenia. Začiatkom augusta zahynuli pri samovražednom útoku militantov z hnutia Taliban traja českí vojaci.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Babiš uviedol, že ho táto udalosť zasiahla, a preto chce s Metnarom prebrať možné opatrenia, ktoré by podobné útoky eliminovali."}