Zahraničie

Na prvých úsekoch diaľnice D1 sa začala plánovaná modernizácia

TASR, 9. mája 2013 11:57

Na dialnici medzi Brnom a Prahou sa začala dlho očakávaná modernizácia.

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann
Praha 9. mája (TASR) - Na najstaršej českej diaľnici D1 spájajúcej Brno s Prahou sa dnes ráno začala dlho očakávaná modernizácia.

Dopravné značenie obmedzilo prevádzku na prvých dvoch úsekoch. Medzi Větrným Jeníkovom a Jihlavou je doprava presmerovaná do jedného pruhu a rýchlosť je obmedzená na 80 km/h. V smere od Prahy už začali vznikať kolóny, doprava je však plynulá, citoval server iDNES hovorkyňu polície Danu Čírtkovú.

Druhé obmedzenie je podľa Riaditeľstva ciest a diaľnic v úseku od Lhotky po Veľkú Bíteš, kde však dopravné obmedzenia vstúpia do platnosti až od soboty, a to v smere na Prahu.

Najvyťaženejšia cesta v ČR sa bude modernizovať za plnej prevádzky. Na Vysočine podľa iDNES.cz prejde po diaľnici počas 24 hodín v priemere asi 35.000 áut.
Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 15:42

Po výbuchu v bani v Donecku je 32 nezvestných a jedna obeť
Informoval o tom predseda ukrajinského parlamentu Volodymyr Hrojsman, ktorého vyjadrenie počas zasadania Najvyššej rady v Kyjeve citovala agentúra Ukrinform. video

sk
včera 15:18

Europoslanec Škripek: Sýrska vojenská rada žiada o pomoc
Prosbu o pomoc predniesli v utorok na pôde Európskeho parlamentu Európska asýrska únia a Sýrska vojenská rada (SVR), ktorá aktívne bojuje proti teroristickým oddielom Islamského štátu.

sk
včera 14:16

FBI zadržala osobu podozrivú zo streľby na budovu NSA
Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie oznámil, že zadržal osobu, ktorá je pravdepodobne zodpovedná za niekoľko prípadov streľby popri diaľniciach.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR