< sekcia Zahraničie

Česko pošle Iraku 6500 samopalov a vyše sedem miliónov nábojov

Český premiér Bohuslav Sobotka, archívne foto Foto: TASR/AP

Darovanie vojenského materiálu má prispieť k rozvoju Iraku a zlepšeniu situácie utečencov v postihnutých oblastiach.

Praha 25. januára (TASR) - Česká republika pošle Iraku samopaly a strelivo na boj proti Islamskému štátu (IS). Rozhodol o tom dnes kabinet premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), napísal spravodajský server Novinky.cz.

Irak by mal od ČR dostať celkovo 6500 samopalov a viac ako sedem miliónov nábojov. "Ide o našu podporu irackej armády a Kurdov v boji proti tzv. Islamskému štátu," napísal na svojom twitterovom účte Sobotka.
Jordánsko získa vyše milióna nábojov pre útočné pušky a guľomety. "Vlani som v Jordánsku sľúbil pomoc v boji s IS. Záväzok plníme," uviedol český premiér.
Darovanie vojenského materiálu má prispieť k rozvoju Iraku a zlepšeniu situácie utečencov v postihnutých oblastiach. Boj proti IS je podľa Sobotku dôležitou súčasťou riešenia migračnej krízy, ktorá trápi Európu.

"Pre skutočné zastavenie migračné vlny je najdôležitejšie zastavenie vojnových konfliktov v Sýrii a Líbyi, ktoré rozpútavajú práve bojovníci IS," uviedol pre Novinky.cz Sobotka.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.


\r\nJordánsko získa vyše milióna nábojov pre útočné pušky a guľomety. \"Vlani som v Jordánsku sľúbil pomoc v boji s IS. Záväzok plníme,\" uviedol český premiér.

Loni jsem v Jordánsku slíbil pomoc v boji s ISIL. Závazek plníme, ČR daruje jordánské armádě náboje pro útočné pušky a kulomety.

— Bohuslav Sobotka (@SlavekSobotka) January 25, 2016\r\nDarovanie vojenského materiálu má prispieť k rozvoju Iraku a zlepšeniu situácie utečencov v postihnutých oblastiach. Boj proti IS je podľa Sobotku dôležitou súčasťou riešenia migračnej krízy, ktorá trápi Európu.

\"Pre skutočné zastavenie migračné vlny je najdôležitejšie zastavenie vojnových konfliktov v Sýrii a Líbyi, ktoré rozpútavajú práve bojovníci IS,\" uviedol pre Novinky.cz Sobotka.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Darovanie vojenského materiálu má prispieť k rozvoju Iraku a zlepšeniu situácie utečencov v postihnutých oblastiach."}