< sekcia Zahraničie

VIDEO: Desiatky ľudí v Nemecku šokovalo záhadné svetlo

Ilustračná snímka Foto: TASR/Dušan Hein

Jeden z užívateľov Twitteru uviedol, že fenomén bol super jasný a jemne zelenkavý.

Frankfurt 15. novembra (TASR) - Jasné, rýchlo sa pohybujúce svetlo na nočnej oblohe šokovalo v utorok desiatky ľudí na juhu Nemecka až tak, že volali políciu.

Fenomén bol "super jasný a jemne zelenkavý," uviedol jeden z užívateľov Twitteru. Podobné správy podľa agentúry DPA zaznamenali v spolkových štátoch Sársko, Hesensko a Bádensko-Württembersko - niektorí hovorili o "ohnivej guli".

Polícia vo Frankfurte uviedla, že tieto hlásenia reagovali pravdepodobne na astronomické objekty, ktoré vzplanuli pri vstupe do zemskej atmosféry, čím sa nočná obloha osvetlila.

Je možné, že svetlá boli dôsledkom každoročnej spŕšky Leonidov, čo je meteorický roj, ktorý sa vyskytuje v polovici novembra.

Hovorca polície uviedol, že nezaznamenali správy o zraneniach ľudí alebo materiálnych škodách.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.\r\nPolícia vo Frankfurte uviedla, že tieto hlásenia reagovali pravdepodobne na astronomické objekty, ktoré vzplanuli pri vstupe do zemskej atmosféry, čím sa nočná obloha osvetlila.

\r\nJe možné, že svetlá boli dôsledkom každoročnej spŕšky Leonidov, čo je meteorický roj, ktorý sa vyskytuje v polovici novembra.

\r\nHovorca polície uviedol, že nezaznamenali správy o zraneniach ľudí alebo materiálnych škodách.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Jeden z užívateľov Twitteru uviedol, že fenomén bol super jasný a jemne zelenkavý."}