< sekcia Zahraničie

Európski policajti rozbili bunku pašerákov ľudí z Balkánu do Nemecka

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Policajti odhalili mimoriadne sofistikovanú sieť s pomocníkmi používajúcimi niekoľko totožností a navyše rýchlo striedajúcich miesta pobytu.

Haag 17. mája (TASR) - Európsky policajný úrad Europol koordinoval rozbitie siete pašerákov ľudí, ktorí v nákladných vozidlách prevážali migrantov z Balkánu do Nemecka. S odvolaním sa na štvrtkové oznámenie Europolu o tom informovala agentúra DPA.

Policajti v Rumunsku, Srbsku a Británii v rámci spoločnej koordinovanej akcie zadržali na základe informácií od Európskeho strediska pre boj proti pašovaniu migrantov troch podozrivých prevádzačov, uviedla agentúra EÚ so sídlom v Haagu.

Podozrivých zadržali 8. mája, pričom policajné úrady v rámci paralelného vyšetrovania zatkli ďalších piatich podozrivých v Srbsku.

Operáciu iniciovalo regionálne policajné oddelenie Spolkovej polície v Mníchove. Nasledovalo niekoľko mesiacov spoločnej práce policajných vyšetrovateľov v jednotlivých krajinách, ktorú koordinoval Europol.

Policajti odhalili mimoriadne sofistikovanú sieť s pomocníkmi používajúcimi niekoľko totožností a navyše rýchlo striedajúcich miesta pobytu. Títo sprostredkovatelia s bydliskom v EÚ majú podľa Europolu zvyčajne rovnakú štátnu príslušnosť ako pašovaní migranti.

Europol taktiež varoval pred rastúcim počtom prípadov, keď sa na prevážanie migrantov používajú nákladné vozidlá a kamióny. Ide však o spôsob, pri ktorom môžu byť ohrozené životy pašovaných osôb.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.