TERAZ Zahraničie Navi
štvrtok 2. október 2014 Svetový deň hospodárskych zvierat
Zahraničie

Generál NATO verí, že povstalci v Afganistane nemôžu vyhrať vojnu

TASR, 25. apríla 2012 12:11

Pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Brusel 25. apríla (TASR) - Vysoký vojenský predstaviteľ Severoatlantickej aliancie vyjadril dnes opatrný optimizmus organizácie NATO s pokrokom dosiahnutým v Afganistane, aj napriek nečkaným taktickým výzvam, ktorým musela aliancia čeliť v posledných mesiacoch.
Foto: TASR/AP

Vedúci Vojenského výboru NATO generál Knud Bartels konkrétne uviedol, že pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Generál Bartels vyjadril presvedčenie, že pre povstalcov, ktorí sa snažia zvrhnúť legitímnu afganskú vládu, je to lekcia o tom, že nemôžu túto vojnu vyhrať.

Vojenský výbor NATO, najvyšší vojenský orgán aliancie, dnes v Bruseli hostí pracovné stretnutie veliteľov vojenských štábov všetkých 28 členských krajín tohto združenia.

Vojenskí lídri by počas tohto stretnutia mali zhodnotiť aj pokrok dosiahnutý v protiraketovom obrannom programe.
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

včera 21:57

Britské Tornada ničili ciele Islamského štátu v Iraku
Cieľom týchto útokov lietadiel RAF bolo poskytnúť vzdušnú podporu kurdským bojovníkom, ktorí na severe Iraku čelia útokom extrémistov.

sk
včera 21:51

Nová vláda poľskej premiérky Evy Kopaczovej získala dôveru poslancov
K problému Ukrajiny mieni premiérka pristupovať pragmaticky, nebude však súhlasiť s násilnou zmenou hraníc, ako sa to stalo na Kryme.

sk
včera 21:42

Novým generálnym tajomníkom NATO je oddnes Nór Jens Stoltenberg
Funkcie sa ujíma v čase, kedy sa Severoatlantická aliancia pripravuje na novú misiu v Afganistane a čelí napätiu vo vzťahu s Ruskom pre krízu na Ukrajine, pripomenula tlačová agentúra DPA.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR