Zahraničie

Generál NATO verí, že povstalci v Afganistane nemôžu vyhrať vojnu

TASR, 25. apríla 2012 12:11

Pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Brusel 25. apríla (TASR) - Vysoký vojenský predstaviteľ Severoatlantickej aliancie vyjadril dnes opatrný optimizmus organizácie NATO s pokrokom dosiahnutým v Afganistane, aj napriek nečkaným taktickým výzvam, ktorým musela aliancia čeliť v posledných mesiacoch.
Foto: TASR/AP

Vedúci Vojenského výboru NATO generál Knud Bartels konkrétne uviedol, že pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Generál Bartels vyjadril presvedčenie, že pre povstalcov, ktorí sa snažia zvrhnúť legitímnu afganskú vládu, je to lekcia o tom, že nemôžu túto vojnu vyhrať.

Vojenský výbor NATO, najvyšší vojenský orgán aliancie, dnes v Bruseli hostí pracovné stretnutie veliteľov vojenských štábov všetkých 28 členských krajín tohto združenia.

Vojenskí lídri by počas tohto stretnutia mali zhodnotiť aj pokrok dosiahnutý v protiraketovom obrannom programe.
Zdielať článok na Facebook

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 16:32

Talianska pobrežná hliadka našla 1800 utečencov, 5 mŕtvych
Obete sa našli priamo na palube lode počas záchrannej operácie, informovala dnes hovorkyňa pobrežnej hliadky a dodala, že príčina úmrtí sa nateraz nezistila.

sk
včera 16:19

Zeman migrantom: Nik vás nepozval, chce od nich rešpetovanie pravidiel
Prezident ČR ocenil aj nasadenie českej polície pri pohybe utečencov po českom území a podporil aj záujem zosilniť tieto opatrenia.

sk
včera 15:59

Obe strany konfliktu na Ukrajine sa navzájom vinia z útokov
Situácia na východe Ukrajiny zostáva nezmenená: obe strany sa aj dnes navzájom obvinili z porušovania dohody o prímerí uzavretej v polovici februára tohto roku v bieloruskom Minsku.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR