Zahraničie

Generál NATO verí, že povstalci v Afganistane nemôžu vyhrať vojnu

TASR, 25. apríla 2012 12:11

Pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Brusel 25. apríla (TASR) - Vysoký vojenský predstaviteľ Severoatlantickej aliancie vyjadril dnes opatrný optimizmus organizácie NATO s pokrokom dosiahnutým v Afganistane, aj napriek nečkaným taktickým výzvam, ktorým musela aliancia čeliť v posledných mesiacoch.
Foto: TASR/AP

Vedúci Vojenského výboru NATO generál Knud Bartels konkrétne uviedol, že pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Generál Bartels vyjadril presvedčenie, že pre povstalcov, ktorí sa snažia zvrhnúť legitímnu afganskú vládu, je to lekcia o tom, že nemôžu túto vojnu vyhrať.

Vojenský výbor NATO, najvyšší vojenský orgán aliancie, dnes v Bruseli hostí pracovné stretnutie veliteľov vojenských štábov všetkých 28 členských krajín tohto združenia.

Vojenskí lídri by počas tohto stretnutia mali zhodnotiť aj pokrok dosiahnutý v protiraketovom obrannom programe.
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

včera 11:13

V americkom Kongrese je návrh na miliardovú vojenskú pomoc Kyjevu
Autori návrhu tvrdia, že jeho cieľom je pomôcť Kyjevu zaistiť svoje "zvrchované územie pred cudzími agresormi" a podporiť "podmienky na vyjednanie dohody o ukončení konfliktu".

sk
včera 11:10

Lavrov a Kerry by sa mali stretnúť 2. marca v Ženeve
Témou rozhovorov by mala byť situácia na Ukrajine a regionálne záležitosti.

sk
včera 11:00

Porošenko: Armáda je pripravená vrátiť ťažké zbrane na front
Ukrajinský prezident taktiež povedal, že napriek dohodnutému prímeriu medzi vládnymi silami a proruskými separatistami "vojenská hrozba z východu" pretrváva.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR