TERAZ Zahraničie Navi
piatok 28. november 2014 Meniny má Henrieta
Zahraničie

Generál NATO verí, že povstalci v Afganistane nemôžu vyhrať vojnu

TASR, 25. apríla 2012 12:11

Pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Brusel 25. apríla (TASR) - Vysoký vojenský predstaviteľ Severoatlantickej aliancie vyjadril dnes opatrný optimizmus organizácie NATO s pokrokom dosiahnutým v Afganistane, aj napriek nečkaným taktickým výzvam, ktorým musela aliancia čeliť v posledných mesiacoch.
Foto: TASR/AP

Vedúci Vojenského výboru NATO generál Knud Bartels konkrétne uviedol, že pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Generál Bartels vyjadril presvedčenie, že pre povstalcov, ktorí sa snažia zvrhnúť legitímnu afganskú vládu, je to lekcia o tom, že nemôžu túto vojnu vyhrať.

Vojenský výbor NATO, najvyšší vojenský orgán aliancie, dnes v Bruseli hostí pracovné stretnutie veliteľov vojenských štábov všetkých 28 členských krajín tohto združenia.

Vojenskí lídri by počas tohto stretnutia mali zhodnotiť aj pokrok dosiahnutý v protiraketovom obrannom programe.
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

včera 14:17

Vianočný strom pred parížskou katedrálou Notre Dame darovalo Rusko
Strom dlhý 25 metrov vyťali v Rusku a po štyroch dňoch cesty dopravili do Paríža. Náklady na prepravu vo výške 25-tisíc eur zaplatila ruská vláda.

sk
včera 14:00

Juncker prežil hlasovanie o dôvere na pôde Európskeho parlamentu
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker bez väčších problémov prežil dnešný pokus o vyjadrenie nedôvery v pléne Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

sk
včera 14:00

Španielsky premiér Rajoy: Korupcia u politikov je výnimkou
Rajoyova ministerka zdravotníctva Ana Matová odstúpila v stredu z funkcie po tom, ako sa ukázalo prepojenie jej bývalého manžela na korupčný škandál vo vnútri vládnej Ľudovej strany.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR