Zahraničie

Generál NATO verí, že povstalci v Afganistane nemôžu vyhrať vojnu

TASR, 25. apríla 2012 12:11

Pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Brusel 25. apríla (TASR) - Vysoký vojenský predstaviteľ Severoatlantickej aliancie vyjadril dnes opatrný optimizmus organizácie NATO s pokrokom dosiahnutým v Afganistane, aj napriek nečkaným taktickým výzvam, ktorým musela aliancia čeliť v posledných mesiacoch.
Foto: TASR/AP

Vedúci Vojenského výboru NATO generál Knud Bartels konkrétne uviedol, že pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Generál Bartels vyjadril presvedčenie, že pre povstalcov, ktorí sa snažia zvrhnúť legitímnu afganskú vládu, je to lekcia o tom, že nemôžu túto vojnu vyhrať.

Vojenský výbor NATO, najvyšší vojenský orgán aliancie, dnes v Bruseli hostí pracovné stretnutie veliteľov vojenských štábov všetkých 28 členských krajín tohto združenia.

Vojenskí lídri by počas tohto stretnutia mali zhodnotiť aj pokrok dosiahnutý v protiraketovom obrannom programe.
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

včera 18:07

Prezident Sísí: Egypt čaká dlhý boj, kým porazí militantov na Sinaji
"Nenecháme Sinaj teroristom," vyhlásil prezident Sísí v televíznom prejave k národu.

sk
včera 17:51

Začalo sa ďalšie kolo mierových rokovaní medzi vládou a separatistami
Od dohodnutia prímeria vlani v septembri sa strany doteraz stretli len na jednom rokovaní, ktoré skončilo bez výsledkov.

sk
včera 17:47

Žiadna humanitárna pomoc pre palestínskych utečencov v tábore Jarmuk
Približne 18.000 ľudí žije v zdevastovanom tábore Jarmuk, ktorý je uväznený medzi sýrskymi vládnymi silami a povstalcami, vrátane Frontu an-Nusrá napojeného na al-Káidu.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR