TERAZ Zahraničie Navi
piatok 24. október 2014 Deň OSN
Zahraničie

Generál NATO verí, že povstalci v Afganistane nemôžu vyhrať vojnu

TASR, 25. apríla 2012 12:11

Pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Brusel 25. apríla (TASR) - Vysoký vojenský predstaviteľ Severoatlantickej aliancie vyjadril dnes opatrný optimizmus organizácie NATO s pokrokom dosiahnutým v Afganistane, aj napriek nečkaným taktickým výzvam, ktorým musela aliancia čeliť v posledných mesiacoch.
Foto: TASR/AP

Vedúci Vojenského výboru NATO generál Knud Bartels konkrétne uviedol, že pripravenosť a efektívnosť afganských bezpečnostných síl, ktoré sú pripravované pod dozorom expertov aliancie, je čoraz viac citeľnejšia v priamych konfrontáciách s afganskými povstalcami.

Generál Bartels vyjadril presvedčenie, že pre povstalcov, ktorí sa snažia zvrhnúť legitímnu afganskú vládu, je to lekcia o tom, že nemôžu túto vojnu vyhrať.

Vojenský výbor NATO, najvyšší vojenský orgán aliancie, dnes v Bruseli hostí pracovné stretnutie veliteľov vojenských štábov všetkých 28 členských krajín tohto združenia.

Vojenskí lídri by počas tohto stretnutia mali zhodnotiť aj pokrok dosiahnutý v protiraketovom obrannom programe.
Zdielať článok na Facebook

Kľúčové slová

Najnovšie články v rubrike

včera 14:09

Jaceňuk varoval pred útokmi počas volieb, na východ idú policajti
Minister vnútra Arsen Avakov dnes uviedol, že jeho rezort a policajné zložky sú pripravené na akékoľvek provokácie, ktoré by mali viesť k narušeniu volieb.

sk
včera 14:03

Útok na železničnej stanici vyvolal nepokoje v Jeruzaleme
Podľa izraelskej polície išlo zrejme o úmyselný teroristický útok.

sk
včera 13:55

Cyperského prezidenta v Bruseli hospitalizovali pre krvácanie z nosa
Anastasiadis pricestoval do Bruselu na vrcholný summit EÚ, ale vzhľadom na svoje zdravotné problémy sa nezúčastní ani na ňom, ani na zasadnutí lídrov Európskej ľudovej strany.

sk

Najčítanejšie Zahraničie

Téma TASR