< sekcia Zahraničie

Ničivá búrka zanechala značné škody na gréckom ostrove Symi

Na snímke ľudia sa pozerajú na poškodenú cestu po silnej búrke na gréckom ostrove Symi 14. novembra 2017. Úrady vyhlásili na ostrove výnimočný stav. Silná búrka spôsobila rozsiahle povodne, škody na cestách a výpadky elektrickej energie. Foto: TASR/AP

Masy vody a bahna zničili podľa informácií štátnej televízie desiatky domov a obchodov, ale aj viaceré cestné komunikácie.

Atény 14. novembra (TASR) - Značné materiálne škody zanechala na gréckom ostrove Symi vo východnej časti Egejského mora pondelková búrka.

Ako informoval v gréckej televízii v utorok štátny tajomník pre tamojšie ostrovy Nektarios Santorinios, rozsah škôd sa naplno prejavil až deň po pondelkovom vyčíňaní prírody. Osobitne veľké sú škody v miestnom prístave, k stratám na životoch, našťastie, nedošlo.

Masy vody a bahna zničili podľa zhodných informácií štátnej televízie a lokálnych médií desiatky domov a obchodov, ale aj viaceré cestné komunikácie. Navyše došlo ku kolapsu zásobovania elektrickou energiou, ako aj telefónnej siete a internetu.

Najmenej 15 motorových vozidiel strhli masy a niesli ich až do prístavu, kde sa potápači usilovali o ich lokalizáciu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.