< sekcia Zahraničie

Vysokoškolský učiteľ dostal dve doživotia za otravu žien, vinu popiera

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Žaloba uviedla, že muž podával jed svojej manželke postupne niekoľko mesiacov, dokonca aj počas jej hospitalizácie jej arzén v malých množstvách pridával do vody.

Solún 16. marca (TASR) - V Grécku odsúdili vysokoškolského učiteľa na dva doživotné tresty väzenia za to, že arzénom otrávil svoju manželku a jej starú mamu. Obe ženy na následky otravy zomreli. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Súd vo štvrtok večer rozhodol, že 46-ročný učiteľ geológie na Aristotelovej univerzite v Solúne v auguste 2013 postupne v otrávil svoju 34-ročnú manželku a jej 84-ročnú starú mamu. Odsúdený sa voči verdiktu súdu odvolal.

Žaloba uviedla, že muž podával jed svojej manželke postupne niekoľko mesiacov, dokonca aj počas jej hospitalizácie jej arzén v malých množstvách pridával do vody. Predpokladá sa, že manželkina stará mama otrave podľahla rýchlo.

Učiteľ obvinenia poprel. Trval na tom, že obe ženy boli otrávené vodou s vysokou hladinou arzénu v rodinnom letnom sídle. Odvolal sa na testy, ktoré ukazujú zvýšenú hladinu arzénu tiež u neho a jeho mladšej dcéry.

Úrady obe úmrtia začali vyšetrovať po tom, ako u starej matky zistili vysokú hladinu arzénu. V rámci overovania zistení telá oboch žien neskôr exhumovali.