< sekcia Zahraničie

Hamáček: Seehofer ma ubezpečil, že nechystajú zmenu režimu na hranici

Na snímke Jan Hamáček. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Z Nemecka prišla v stredu aj správa, že príslušníci obnovenej bavorskej pohraničnej polície sa začali zúčastňovať na kontrolách v nemecko-rakúskom pohraničí.

Praha/Berlín/Mníchov 19. júla (TASR) - Nemecko nepripravuje v súvislosti s nelegálnou migráciou zmenu režimu na nemecko-českých hraniciach.

Po telefonáte s nemeckým ministrom vnútra Horstom Seehoferom o tom v stredu na Twitteri informoval minister vnútra Jan Hamáček.

Podľa jeho slov ho nemecký rezortný kolega ubezpečil, že Nemecko neplánuje zmeny režimu na nemecko-českej hranici. "Zhodli sme sa, že kľúčová je ochrana vonkajších hraníc Európskej únie. Dohodli sme sa, že Horst Seehofer pricestuje do Prahy, kde preberieme boj proti nelegálnej migrácii," napísal na sociálnej sieti český minister.

Z Nemecka prišla v stredu aj správa, že príslušníci obnovenej bavorskej pohraničnej polície sa začali zúčastňovať na kontrolách v nemecko-rakúskom pohraničí. Tie môžu vykonávať s povolením Spolkovej polície alebo na žiadosť spolkových orgánov. Súčasťou jej právomocí nebude však vracanie osôb zo štátnej hranice.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.