< sekcia Zahraničie

Hnutie žltých viest pokračovalo v protestoch

Archívne foto. Foto: TASR/AP

Hnutie uvádza, že počet protestujúcich naprieč krajinou dosiahol 41.000.

Reims 18. mája (TASR) - Prívrženci francúzskeho hnutia tzv. žltých viest v sobotu protestovali vo viacerých francúzskych mestách, informovala agentúra AFP. Hnutie si pripomenulo šesťmesačné výročie od prvých demonštrácií v novembri minulého roka, počet protestujúcich sa však zmenšuje.

Podľa francúzskeho ministerstva vnútra sa na sobotňajších protestoch zúčastnilo 15.500 ľudí, z čoho 1600 v Paríži. Oproti minulému týždňu, kedy účasť dosiahla 18.600, to predstavuje pokles. Mnohí z účastníkov však podľa AFP vyjadrili odhodlanie pokračovať v protestoch.

Hnutie žltých viest uvádza, že počet protestujúcich naprieč krajinou dosiahol 41.000.

Prvé protesty po celom Francúzsku sa konali 17. novembra, keď príslušníci hnutia vyšli do ulíc, aby vyjadrili nespokojnosť s reformami prezidenta Emmanuela Macrona. Na demonštráciách sa vtedy zúčastnilo takmer 300.000 ľudí.

Niekoľko stoviek demonštrantov v Meste Bordeaux sa pripojilo k environmentálnym aktivistom v pochode proti spoločnosti Monsanto.

Monsanto - dcérska spoločnosť farmaceutickej spoločnosti Bayer - vyrába prípravok proti hmyzu. Jeho kľúčovou zložkou je glyfosát, ktorý podľa aktivistov spôsobuje ľuďom zdravotné problémy vrátane rakoviny. Monsanto však tvrdí, že tento jeho produkt je pre ľudí bezpečný.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.