< sekcia Zahraničie

Hrymčak: Ak Rusi zaútočia na Ukrajinu, utopia sa vo vlastnej krvi

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Námestník ukrajinského ministra pre dočasne okupované územia a vnútorne vysídlené osoby poznamenal, že v posledných rokoch sa v ukrajinskej armáde veľa zmenilo, pokiaľ ide o technológie a zbrane.

Kyjev 16. augusta (TASR) - Ak Rusi spustia novú ofenzívu proti Ukrajine, "utopia sa vo vlastnej krvi", varoval vo štvrtok námestník ukrajinského ministra pre dočasne okupované územia a vnútorne vysídlené osoby Jurij Hrymčak.

"Pred dvoma rokmi som odpovedal na otázku, čo sa stane, ak sa Rusi pokúsia spustiť ofenzívu. Povedal som, že sa utopia v našej a vo vlastnej krvi. Teraz sa mi zdá, že v prípade ofenzívy sa utopia vo vlastnej krvi," povedal Hrymčak pre spravodajský server apostrophe.ua. Poznamenal, že v posledných rokoch sa v ukrajinskej armáde veľa zmenilo, pokiaľ ide o technológie a zbrane.

Ako uviedla agentúra UNIAN, že Hrymčak nedávno varoval, že vojenské provokácie zo strany Ruskej federácie sa môžu stať kedykoľvek - s výnimkou nasledujúcich niekoľkých dní, pretože ruský prezident Vladimir Putin sa 18. augusta stretne v Berlíne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.