< sekcia Zahraničie

Irán oznámil, že úspešne otestoval novú balistickú raketu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Teherán otestoval raketu po tom, čo americký prezident Donald Trump v utorok na Valnom zhromaždení OSN kritizoval iránsky raketový program.

Teherán 23. septembra (TASR) - Irán úspešne otestoval novú balistickú raketu, ktorá môže niesť viacero bojových hlavíc a má dolet 2000 kilometrov, informovala dnes agentúra DPA s odvolaním sa na iránske štátne médiá.

Podľa spravodajskej stanice BBC išlo o raketu stredného doletu typu Choramšár, ktorú Irán po prvý raz odhalil v piatok na vojenskej prehliadke v Teheráne. Nie je zatiaľ známe, kde sa test uskutočnil.

Teherán otestoval raketu po tom, čo americký prezident Donald Trump v utorok na Valnom zhromaždení OSN kritizoval iránsky raketový program, ako aj dohodu z roku 2015 medzi Teheránom a svetovými veľmocami, zaväzujúcu Irán obmedziť svoje jadrové aktivity výmenou za uvoľnenie sankcií voči tomuto štátu.

Iránsky prezident Hasan Rúhání na Trumpov prejav reagoval slovami, že Teherán bude pokračovať v programe vývoja balistických rakiet, aby posilnil svoju bojaschopnosť aj napriek nesúhlasu Spojených štátov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.