< sekcia Zahraničie

Izrael zbúral dom páchateľa útoku na vojakov zo septembra tohto roku

Ilustračná snímka. Foto:

Palestínčan Nimr Džamál v septembri pri útoku neďaleko židovskej osady Har Adar zastrelil troch Izraelčanov a štvrtého zranil.

Jeruzalem 15. novembra (TASR) - Izraelská armáda v stredu oznámila, že v Predjordánsku zrovnala so zemou dom patriaci Palestínčanovi, ktorý v septembri smrteľne zranil troch príslušníkov izraelských bezpečnostných zložiek. Informovala o tom agentúra AP.

Palestínčan Nimr Džamál v septembri pri útoku neďaleko židovskej osady Har Adar zastrelil troch Izraelčanov a štvrtého zranil. Izraelské zložky následne 37-ročného útočníka zlikvidovali. Polícia označila incident za teroristický útok.

Muž pochádzal z neďalekej dediny Bajt Surík, pričom roky pracoval v zmienenej židovskej osade, kde bol známy svojou svedomitosťou, ktorou si získal dôveru miestnych obyvateľov, uviedla AP.

Izraelskí predstavitelia tvrdia, že búranie domov patriacich páchateľom útokov pôsobí preventívne. Kritici tejto praxe oponujú, že ide o taktiku hraničiacu s uplatňovaním princípu kolektívnej viny.

Okrem zbúrania domu útočníkovej rodiny Izrael zrušil viacerým Džamálovým príbuzným povolenia na vstup na územie Izraela.

Vlna násilností, pri ktorých Palestínčania útočia na Izraelčanov nožmi či strelnými zbraňami alebo vrážajú do nich automobilmi, sa začala v septembri 2015.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.