< sekcia Zahraničie

Hlasovanie v parlamentných voľbách v Japonsku komplikuje tajfún

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V dôsledku tajfúnu Lan sa mnohé mestá a obce rozhodli odložiť hlasovanie na iný deň.

Tokio 22. októbra (TASR) - K Japonsku sa priblížil mocný tajfún Lan sprevádzaný silným vetrom a vysokým vlnobitím, ktorý už v nedeľu výrazne obmedzil dopravu v rozsiahlych častiach krajiny, čím značne skomplikoval možnosti občanov hlasovať v tamojších predčasných parlamentných voľbách. Informovala o tom agentúra DPA.

V dôsledku tajfúnu Lan sa mnohé mestá a obce rozhodli odložiť hlasovanie na iný deň.

Mimoriadne zlé poveternostné podmienky zavinili tiež rušenie stoviek letov a v niektorých častiach aj liniek železničnej dopravy.
Japonský meteorologický úrad varoval pred záplavami, zosuvmi pôdy, prudkými búrkami a lejakmi, ktoré prinesú mimoriadne množstvo zrážok. Výstraha platí pre východné a južné regióny Japonska. Tajfún môže na východnom pobreží zdvíhať vlny až do výšky 13 metrov.

Príchod celkovo 21. tajfúna tohtoročnej sezóny očakávajú v strednom Japonsku v pondelok skoro ráno miestneho času.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\nJaponský meteorologický úrad varoval pred záplavami, zosuvmi pôdy, prudkými búrkami a lejakmi, ktoré prinesú mimoriadne množstvo zrážok. Výstraha platí pre východné a južné regióny Japonska. Tajfún môže na východnom pobreží zdvíhať vlny až do výšky 13 metrov.
\r\n
\r\nPríchod celkovo 21. tajfúna tohtoročnej sezóny očakávajú v strednom Japonsku v pondelok skoro ráno miestneho času.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"V dôsledku tajfúnu Lan sa mnohé mestá a obce rozhodli odložiť hlasovanie na iný deň. "}