< sekcia Zahraničie

Kauza korupcie v Indonézii: Podozrivý je aj podpredseda parlamentu

Ilustračné foto Foto: TASR

Šéf indonézskeho protikorupčného úradu Agus Rahardjo uviedol, že sa podarilo nazhromaždiť dostatok dôkazov, aby Novanto mohol byť v tejto kauze menovaný ako jeden z podozrivých.

Jakarta 17. júla (TASR) - Indonézsky protikorupčný úrad obvinil dnes z brania úplatku predsedu parlamentu Setyu Novanta, ktorý je podozrivý z toho, že pomáhal okradnúť štát o približne 170 miliónov dolárov. Informovala o tom agentúra AP.

Šéf indonézskeho protikorupčného úradu Agus Rahardjo uviedol, že sa podarilo nazhromaždiť dostatok dôkazov, aby Novanto mohol byť v tejto kauze menovaný ako jeden z podozrivých, keď "zneužil svoje právomoci na vlastné obohacovanie sa alebo obohacovanie iných" a zohral kľúčovú úlohu v organizovaní tohto podvodu.

Podľa indonézskej protikorupčnej polície skupina približne 80 ľudí, z ktorej väčšinu tvoria zákonodarcovia. Bolo do nej zapojených aj viacero obchodných spoločností, využila medzi rokmi 2011-2011 štátnu zákazku na systém elektronickej identifikácie v hodnote 440 miliónov dolárov na vlastné obohatenie sa, keď na účtoch jej členov skončila viac ako tretina sumy vyčlenenej na realizáciu projektu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.