< sekcia Zahraničie

Trump vracia Kimovi úder: Považuje ho za očividného blázna

Na kombosnímke zľava Kim Čong-un a Donald Trump. Foto: TASR

Severokórejský vodca Kim Čong-un v noci nadnes v nezvyčajne priamom vyjadrení označil amerického prezidenta Donalda Trumpa za vyšinutého. Trump na to zareagoval.

Washington 22. septembra (TASR/Teraz.sk) - Severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi pohrozil dnes nadránom washingtonského času prezident USA Donald Trump a odkázal mu, že bude "otestovaný ako nikdy predtým." Uviedla to agentúra AP s tým, že Trump týmto výrokom nadviazal na predchádzajúcu sériu vzájomných invektív."Otestovaný ako nikdy predtým bude Kim Čong-un zo Severnej Kórey, ktorý je očividný blázon a nevadí mu hladovanie alebo zabíjanie vlastných ľudí," odkázal Trump svojmu súperovi na Twitteri.

Originálny tweet D. Trumpa v angličtine:Severokórejský vodca Kim Čong-un v noci nadnes v nezvyčajne priamom vyjadrení označil amerického prezidenta Donalda Trumpa za "vyšinutého" a dodal, že "draho zaplatí" za svoje hrozby. Kim ďalej uviedol, že Trump "nie je spôsobilý viesť svoju krajinu", pričom šéfa Bieleho domu popísal ako "ničomníka a gangstra, ktorý sa rád zahráva s ohňom".

Severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho vo štvrtok v New Yorku vyhlásil, že Pchjongjang by mohol čoskoro uskutočniť skúšku vodíkovej bomby v Tichom oceáne. Trump vo štvrtok podpísal nové výkonné nariadenie, ktoré posilňuje sankcie voči Pchjongjangu za jeho jadrový program.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.


\r\nSeverokórejský vodca Kim Čong-un v noci nadnes v nezvyčajne priamom vyjadrení označil amerického prezidenta Donalda Trumpa za \"vyšinutého\" a dodal, že \"draho zaplatí\" za svoje hrozby. Kim ďalej uviedol, že Trump \"nie je spôsobilý viesť svoju krajinu\", pričom šéfa Bieleho domu popísal ako \"ničomníka a gangstra, ktorý sa rád zahráva s ohňom\".

\r\nSeverokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho vo štvrtok v New Yorku vyhlásil, že Pchjongjang by mohol čoskoro uskutočniť skúšku vodíkovej bomby v Tichom oceáne. Trump vo štvrtok podpísal nové výkonné nariadenie, ktoré posilňuje sankcie voči Pchjongjangu za jeho jadrový program.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Severokórejský vodca Kim Čong-un v noci nadnes v nezvyčajne priamom vyjadrení označil amerického prezidenta Donalda Trumpa za vyšinutého. Trump na to zareagoval. "}