< sekcia Zahraničie

Bombardéry USA lietali vo vzdušnom priestore pri pobreží KĽDR

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

USA uviedli, že išlo o misiu uskutočnenú najsevernejšie od demilitarizovanej zóny rozdeľujúcej Kórejský polostrov, akú toto storočie podnikla americká stíhačka či bombardér.

Washington 23. septembra (TASR) - Americké ministerstvo obrany dnes oznámilo, že bombardovacie lietadlá B-1B z tichomorského ostrova Guam a sprevádzajúce stíhačky F-15 z americkej základne na japonskom ostrove Okinava podnikli misiu v medzinárodnom vzdušnom priestore nad vodami pri východnom pobreží Severnej Kórey (KĽDR).USA uviedli, že išlo o misiu uskutočnenú najsevernejšie od demilitarizovanej zóny rozdeľujúcej Kórejský polostrov, akú toto storočie podnikla americká stíhačka či bombardér.

Hovorkyňa Pentagónu Dana Whiteová vo vyhlásení napísala, že misia ukazuje, ako vážne berú Spojené štáty "bezohľadné správanie" Severnej Kórey.

Lety sú podľa hovorkyne "ukážkou odhodlania a jasným odkazom Spojených štátov", že prezident Donald Trump "má veľa vojenských možností, ako premôcť každú hrozbu".

Whiteová uviedla: "Sme pripravení použiť celý rozsah vojenských kapacít na obranu našej vlasti, USA, a našich spojencov."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.