< sekcia Zahraničie

S. Lavrov: Američanmi vedená koalícia v Sýrii je nevítaným hosťom

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: TASR/AP

Ruský minister zahraničných vecí konštatoval, že situácia v Sýrii bola stredobodom rozhovorov s jeho americkým náprotivkom Rexom Tillersonom.

New York 20. septembra (TASR) - Rusko a Spojené štáty koordinujú realizáciu svojich plánov na znovudobytie sýrskych miest Rakka a Dajr az-Zaur od tzv. Islamského štátu, aby sa nenarušil spoločný cieľ boja proti terorizmu. Uviedol to v utorok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov po rozhovore so svojím americkým náprotivkom Rexom Tillersonom na pôde Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, informovala dnes agentúra TASS.

Ministri na schôdzke prebrali množstvo medzinárodných tém. Lavrov však konštatoval, že situácia v Sýrii bola stredobodom rozhovorov s Tillersonom.

"Kontakty medzi ozbrojenými silami pokračujú, aby sa zabránilo konfliktom pri realizácii plánov na znovudobytie Rakky na jednej strane a znovudobytie Dajr az-Zauru na strane druhej. Armády naďalej koordinujú svoje kroky, ktoré sú potrebné, aby sa zabránilo akémukoľvek negatívnemu vplyvu na ciele boja proti terorizmu," povedal šéf ruskej diplomacie.

Lavrov zároveň potvrdil postoj Moskvy, že hoci Rusko berie na vedomie realitu prítomnosti Američanmi vedenej koalícii v Sýrii, napriek tomu ju považuje za "nevítaného hosťa".

"Chápeme, že je to realita, chápeme, že sa to dá použiť na boj proti terorizmu v súčinnosti s akciami sýrskej vlády s podporou ruských leteckých síl, o ktoré oficiálne požiadala legitímna vláda (Sýrie)," dodal Lavrov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.