< sekcia Zahraničie

Macronova popularita poklesla na rekordne nízku úroveň

Francúzsky minister Emmanuel Macron, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Najnovší prieskum bol zverejnený po tom, ako prezident prišiel v priebehu tohto a minulého týždňa o dvoch najobľúbenejších ministrov.

Paríž 6. septembra (TASR) - Popularita francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona poklesla na rekordne nízku úroveň. Aktuálne ho podporuje len 23 percent Francúzov, vyplýva z najnovšieho prieskumu, o ktorom vo štvrtok informovala agentúra Reuters.

Prieskum vykonala spoločnosť YouGov pre francúzske spravodajské servery Le Huff Post a CNEWS. Pozitívnu mienku o Macronovi v ňom vyjadrilo len 23 percent respondentov. Oproti augustovému prieskumu to predstavuje pokles o štyri percentá. Nízku podporu má súčasný šéf Elyzejského paláca naprieč politickým spektrom.

Obľuba francúzskeho prezidenta u voličov v posledných mesiacoch klesá. Podľa analytikov to zrejme súvisí so škandálom okolo útoku jedného z Macronových poradcov na demonštrantov a so sklamaním z nie príliš priaznivých ekonomických výsledkov krajiny.

Najnovší prieskum bol zverejnený po tom, ako prezident prišiel v priebehu tohto a minulého týždňa o dvoch najobľúbenejších ministrov. Zo svojich funkcií odstúpili ministerka športu Laura Flesselová a minister životného prostredia Nicolas Hulot.

Prieskum bol vykonaný na vzorke 1099 respondentov 29. až 30. augusta, teda už po rezignácii Hulota, ale pred odstúpením Flesselovej.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.