< sekcia Zahraničie

Dömötör: V Bruseli bránili maďarskej kampani

Ilustračné foto. Foto: TASR/Ladislav Vallach

Maďarský kabinet objednal malé nákladné vozidlo premávajúce po uliciach belgického hlavného mesta s transparentom proti migračnej politike EÚ.

Budapešť 6. decembra (TASR) - V Bruseli policajti zasiahli do kampane maďarskej vlády poukazujúcej na negatívne dôsledky migračnej politiky Európskej únie, uviedol na Facebooku vo štvrtok štátny tajomník úradu vlády Csaba Dömötör.

Predstaviteľ vlády podľa agentúry MTI pripomenul, že maďarský kabinet objednal malé nákladné vozidlo premávajúce po uliciach belgického hlavného mesta s protimigračným transparentom. V stredu podľa jeho slov bruselská polícia auto zastavila a vodiča "prinútila" transparent odstrániť.

Na transparente sa uvádzalo, že šéf politickej skupiny liberálov a demokratov v Európskom parlamente (ALDE) Guy Verhofstadt tvrdí, že nie je žiadna prisťahovalecká kríza, pritom ale stovky ľudí zomreli pri teroristických útokoch v Európe.

"V Bruseli je teda cenzúra, prebiehajúcu kampaň maďarskej vlády chcú zakázať," dodal maďarský štátny tajomník, ktorý to označil za neprijateľné.

Podotkol tiež, že začiatkom novembra európski liberáli spustili v Bruseli podobnú kampaň s malým nákladným autom. Na mobilnom transparente bola vtedy fotografia premiéra Viktora Orbána s nápisom v angličtine: "Zoberie si naše peniaze, potom chce zbúrať Európu". Na druhej strane stál maďarský odkaz: "Najskôr chcel iba naše peniaze. Teraz je v hre jednota Európy!"

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.