< sekcia Zahraničie

Maďarský provládny časopis uverejnil zoznam Sorosových žoldnierov

George Soros, archívne foto. Foto: TASR/AP

V zozname sú členovia ľudskoprávnych organizácií, protikorupčných skupín, zástancovia migrantov, investigatívni novinári a predstavitelia Sorosom podporovanej Stredoeurópskej univerzity v Budapešti.

Budapešť 12. apríla (TASR) - Maďarský časopis Figyelő zverejnil viac ako 200 mien osôb, ktorí sú podľa neho pravdepodobne súčasťou skupiny "žoldnierov" platených americko-maďarským miliardárom a filantropom Georgeom Sorosom s cieľom zvrhnúť vládu. Ako "žoldnierov" túto skupinu označuje premiér Viktor Orbán.

V zozname týždenníka sú členovia ľudskoprávnych organizácií, protikorupčných skupín, zástancovia migrantov, investigatívni novinári a predstavitelia Sorosom podporovanej Stredoeurópskej univerzity v Budapešti. Niektorí zo zoznamu sú už po smrti, uviedla vo štvrtok agentúra AP.

Orbán, ktorý zvíťazil v nedeľňajších parlamentných voľbách, založil svoju predvolebnú kampaň na démonizovaní migrantov. Sorosa a organizácie podporované jeho Nadáciou otvorenej spoločnosti obviňuje, že chcú umožniť príchod tisícov migrantov do Maďarska.

Minulý mesiac Orbán uviedol, že vláda pozná mená približne 2000 členov "Sorosovej žoldnierskej armády".

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.