< sekcia Zahraničie

Tradičné preplávanie Balatonu sa uskutoční v sobotu 14. júla

Na ilustračnej snímke Balaton pri mestečku Tihany. Foto: TASR/Ladislav Vallach

Rozhodnutie padlo na základe meteorologickej prognózy observatória v Siófoku a so súhlasom veliteľa tamojších bezpečnostných zložiek.

Budapešť 12. júla (TASR) - Tradičné preplávanie "maďarského mora", ktorého 36. ročník v tomto roku už dvakrát museli odložiť, sa uskutoční v sobotu 14. júla.

Rozhodnutie padlo, ako vyplýva z oznámenia organizátorov sprostredkovaného tlačovou agentúrou MTI, na základe meteorologickej prognózy observatória v Siófoku a so súhlasom veliteľa tamojších bezpečnostných zložiek.

Organizátori očakávajú na štarte i v tomto roku tisícky záujemcov, na ktorých bude čakať trať dlhá 5200 metrov medzi oboma brehmi jazera. Štart bude, ako obvykle, v Révfülöpe a cieľ v Balatonbogláre. Prví plavci by sa na trať mali vydať okolo 7.30 hod, poslední okolo 12.00 hod.

Všetci účastníci by si mali priniesť na štart potvrdenie o spôsobilosti od lekára. V prípade, že ho nebudú mať, sa budú môcť priamo na mieste podrobiť lekárskemu vyšetreniu.

Aj tentoraz budú pohyb plavcov monitorovať posádky desiatok rôznych plavidiel pozdĺž celej trasy, aby boli v prípade potreby schopní mimoriadne rýchlo reagovať.

Podujatie sa pôvodne malo uskutočniť 30. júna 2018, avšak najskôr ho odročili na sobotu 7. júla, aby sa napokon reálne preložilo na 14. júla.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.