< sekcia Zahraničie

FOTO: V New Jersey sa školský autobus zrazil s nákladným autom

Príslušníci záchranných zložiek zasahujú po nehode školského autobusu a nákladného auta, ku ktorej došlo na diaľnici v Mount Olive, americkom štáte New Jersey 17. mája 2018. Foto: TASR/AP

Havária si podľa tamojšej polície vyžiadala množstvo zranených, z ktorých niekoľko je v kritickom stave.

Mount Olive 17. mája (TASR) - K vážnej čelnej kolízii školského autobusu s nákladným vozidlom, ktorá si podľa médií vyžiadala straty na životoch, došlo vo štvrtok na diaľnici v americkom štáte New Jersey.

Havária pri meste Mount Olive si podľa tamojšej polície vyžiadala množstvo zranených, z ktorých niekoľko je v kritickom stave. Informovala o tom agentúra AP.

Televízia Sky News napísala, že nešťastie neprežil jeden študent. Podľa odhadov sa v autobuse viezlo zhruba 40-46 ľudí. Podľa stanice ABC sú obete dve.

Príslušník záchranných zložiek zasahuje po nehode školského autobusu a nákladného auta, ku ktorej došlo na diaľnici v Mount Olive, americkom štáte New Jersey 17. mája 2018.
Foto: TASR/AP


Žltému školskému autobusu, ktorý viezol žiakov na školský výlet, po čelnom náraze odtrhlo prednú kabínu. Celý autobus ostal prevrátený na bok. Červené nákladné vozidlo ostalo stáť na kraji diaľnice s rozbitou prednou časťou.

Na mieste nešťastia zasahovalo množstvo policajtov, hasičov a záchranných zložiek. Zranených previezli do neďalekých nemocníc.

Okolnosti havárie sú predmetom vyšetrovania.

Nákladné auto je odstavené po zrážke so školským autobusom, ku ktorej došlo na diaľnici v Mount Olive, americkom štáte New Jersey 17. mája 2018.
Foto: TASR/AP

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.