< sekcia Zahraničie

Zosuv pôdy v Čile: Najmenej traja mŕtvi, hlásia 15 nezvestných

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dážď spôsobil vyliatie sa rieky a zrútenie sa jednej zo strán kopca. Pôda sa zosunula na 20 z 200 domov v dedine v regióne Los Lagos.

Santiago 17. decembra (TASR/TERAZ.sk) - Najmenej traja ľudia zomreli a ďalších 15 osôb je nezvestných v dôsledku zosuvu pôdy, spôsobeného silnými dažďami, ktoré zasiahli v sobotu dedinu Villa Santa Lucia na juhu Čile. Informáciu priniesla v nedeľu agentúra AP.

Dážď spôsobil vyliatie sa rieky a zrútenie sa jednej zo strán kopca. Pôda sa zosunula na 20 z 200 domov v dedine v regióne Los Lagos, vzdialenej asi 1272 kilometrov južne od čilského hlavného mesta Santiago.

Námestník ministra vnútra Madmud Aleuy uviedol, že z troch doteraz potvrdených obetí sú dve ženy a jeden neidentifikovaný turista. Ďalších 15 osôb zostáva stále nezvestných.
Záchranári hľadajú preživších a prezident Michel Bachelet na Twitteri napísal, že záchranné zložky sú na mieste a poskytujú pomoc postihnutým.

Niekoľkých zranených odviezla helikoptéra do zdravotných stredísk. Dve rodiny boli evakuované kvôli požiaru, spôsobenému zosuvom pôdy. Dodávky vody a elektriny v oblasti sú prerušené.

Stupeň výstrahy v oblasti bol kvôli pretrvávajúcemu dažďu zvýšený na červený.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.

\r\n
\r\nZáchranári hľadajú preživších a prezident Michel Bachelet na Twitteri napísal, že záchranné zložky sú na mieste a poskytujú pomoc postihnutým.
\r\n
\r\nNiekoľkých zranených odviezla helikoptéra do zdravotných stredísk. Dve rodiny boli evakuované kvôli požiaru, spôsobenému zosuvom pôdy. Dodávky vody a elektriny v oblasti sú prerušené.
\r\n
\r\nStupeň výstrahy v oblasti bol kvôli pretrvávajúcemu dažďu zvýšený na červený.
\r\n
\r\n
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Dážď spôsobil vyliatie sa rieky a zrútenie sa jednej zo strán kopca. Pôda sa zosunula na 20 z 200 domov v dedine v regióne Los Lagos."}