< sekcia Zahraničie

Nemci sa po útokoch v Paríži nevrátili na hotel, ráno odleteli domov

Diváci sú na ihrisku po skončení priateľského zápasu Francúzsko- Nemecko v Paríži 13. novembra 2015.Najmenej 35 osôb zahynulo po streľbe a výbuchoch vo francúzskej metropole. Foto: TASR/AP

Úradujúci majstri sveta po teroristických útokoch zostali napokon cez noc na štadióne a nevrátili sa do svojho hotela.

Paríž 14. novembra (TASR) - Nemeckí futbaloví reprezentanti v sobotu ráno odleteli z Paríža, hoci po prípravnom zápase s domácim tímom na Stade de France mali pôvodne vo francúzskej metropole zostať až do nedele. Úradujúci majstri sveta po teroristických útokoch zostali napokon cez noc na štadióne a nevrátili sa do svojho hotela.

Všetko o teroristickom útoku v Paríži nájdete TU.


Ako informovala agentúra dpa, výprava s nemeckými futbalistami odletela z letiska Charlesa de Gaullea špeciálnym charterovým letom krátko o deviatej hodine miestneho času. Letisko pritom strážila polícia.

Pri koordinovaných teroristických útokoch v Paríži bolo v piatok zabitých najmenej 150 ľudí a ďalších približne 200 osôb utrpelo zranenia, z toho 80 vážne. Vlna teroru sa priamo dotkla aj prípravného zápasu. Útoky sa odohrali v tesnej blízkosti štadióna Stade de France, kde došlo k dvom samovražedným bombovým atentátom a jednej explózii nálože. Pri nich zomreli traja či štyria ľudia, údaje sa podľa svetových agentúr líšia. Zápas sa napriek tomu dohral, "Les Bleus" vyhrali vďaka gólom Oliviera Girouda a Andreho-Pierrea Gignaca 2:0. Na stretnutí bol prítomný aj francúzsky prezident Francois Hollande, ktorého po útokoch evakuovali do bezpečia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.