< sekcia Zahraničie

Nemecká prokuratúra napadla rozsudok v prípade jedného z komplicov NSU

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dôvodom odvolania proti 2,5-ročnému trestu pre muža, ktorého uznali vinným a odsúdili za napomáhanie teroristickej organizácií, sú nemenované aspekty v zdôvodnení verdiktu.

Karlsruhe 16. júla (TASR) - Nemecká Spolková prokuratúra so sídlom v Karlsruhe sa odvolala voči rozsudku, ktorý v procese s bývalou členkou neonacistickej skupiny Národnosocialistické podsvetie (NSU) Beatou Zschäpeovou vyniesol Vrchný krajinský súd v Mníchove voči jednému z jej komplicov Andrému E. Dôvodom odvolania proti 2,5-ročnému trestu pre muža, ktorého uznali vinným a odsúdili za napomáhanie teroristickej organizácií, sú nemenované aspekty v zdôvodnení verdiktu.

Hovorkyňa prokuratúry, ktorá v pondelok informovala o tomto kroku, sa podľa tlačovej agentúry DPA nevyjadrila k možnému napadnutiu rozsudkov z Mníchova v prípade hlavnej obžalovanej, ako aj troch ďalších komplicov.

Beate Zschäpeová, ktorú minulý týždeň v bavorskej metropole odsúdili na doživotie za účasť na desiatich vraždách, sa voči rozsudku odvolá na Spolkovom súdnom dvore (BGH), uviedol už skôr jej obhajca Wolfgang Heer.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.