< sekcia Zahraničie

V Nemecku zasahovali proti sprostredkovateľom účelových manželstiev

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V prípade, ktorým sa zaoberá už od minulého roka prokuratúra v Lipsku, jestvujú tri obvinené osoby, ktoré za sprostredkovanie manželstiev "naoko" žiadali po 22.000 eur.

Lipsko/Hamburg 13. júna (TASR) - Stovky nemeckých policajtov, ako aj ich dánski kolegovia sa podieľali v stredu na rozsiahlej razii, pri ktorej došlo k prehľadaniu 27 bytov a firemných priestorov v spolkových krajinách Sasko, Sasko-Anhaltsko, ako aj Hesensko, Severné Porýnie-Vestfálsko a Bádensko-Württembersko, respektíve 12 objektov na severe Nemecka, konkrétne v Hamburgu, Bremerhavene a na ostrove Sylt, ale aj na dánskom ostrove Orö.

Razia sa sústredila na podozrivých zo sprostredkovania účelových manželstiev medzi mužmi z ázijských krajín, napríklad Indie či Pakistanu, a ženami z východnej Európy, ktoré mali partnerom zabezpečiť povolenie na pobyt na území Európskej únie.

Informácie priniesla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.

V prípade, ktorým sa zaoberá už od minulého roka prokuratúra v Lipsku, jestvujú tri obvinené osoby, ktoré za sprostredkovanie manželstiev "naoko" žiadali po 22.000 eur.

Na severe Nemecka žije päť občanov spolkovej republiky, štyria z nich s migračným pôvodom, ktorí sú podozriví z vyhľadávania osôb ochotných uzavrieť podobné manželstvá, najjednoduchšie na spomínanom dánskom ostrove, kde sa tak aj dialo.

Niektoré zo vzťahov uzavreli však aj v USA, v ojedinelých prípadoch dokonca bez prítomnosti čo len jedného z partnerov.

V uplynulých dvoch rokoch mala organizovaná skupina sprostredkovať takto okolo 1000 účelových manželstiev.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.