< sekcia Zahraničie

V Berlíne policajti simulovali veľký teroristický útok

Policajná hliadka, ilustračné foto Foto: TASR AP

Dejiskom policajného cvičenia bola vlaková stanica Lichtenberg. Policajti museli reagovať na streľbu, utekajúcich ľudí v panike a mŕtvych či zranených pasažierov, ktorí potrebovali prvú pomoc.

Berlín 26. septembra (TASR) - Príslušníci nemeckej polície a špeciálnej jednotky sa v pondelok v hlavnom meste zúčastnili na veľkom protiteroristickom cvičení. Simulácia útoku sa konala deväť mesiacov po teroristickom útoku na jeden z vianočných trhov v Berlíne, informovala dnes agentúra DPA.

Dejiskom policajného cvičenia bola vlaková stanica Lichtenberg. Policajti museli reagovať na streľbu, utekajúcich ľudí v panike a mŕtvych či zranených pasažierov, ktorí potrebovali prvú pomoc. Podľa scenára útoku sa teroristi po streľbe a odpálení výbušnín rozišli do okolia stanice, kde v útoku pokračovali.

Približne 150 policajných nováčikov bolo v úlohe mŕtvych, zranených alebo vydesených cestujúcich utekajúcich preč zo stanice.

Proti teroristom zasahovalo okolo 90 policajtov a členovia elitnej taktickej policajnej jednotky GSG 9, ktorá býva nasadzovaná v prípadoch mimoriadne nebezpečných situácií s cieľom zachraňovať životy.

Policajné zložky na tento účel uzavreli niekoľko nástupíšť a tratí. Verejnosť o cvičení vopred informovali.

Neúspešný žiadateľ o azyl z Tunisu Anis Amri vlani v decembri vrazil s ukradnutým nákladným autom do stánkov na vianočnom trhovisku na námestí Breitscheidplatz v Berlíne. Jeho útok si vyžiadal 12 životov a vyše 60 zranených.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.