< sekcia Zahraničie

Začal sa proces s mužom, ktorý napadol starostu nemeckej Alteny nožom

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Páchateľ podľa vlastného vyjadrenia prežíval v tom čase veľmi ťažké obdobie, pretože sa rozišiel s manželkou a prišiel o zamestnanie.

Hagen 22. mája (TASR) - Priznaním a ospravedlnením obžalovaného sa v utorok začal súdny proces v Hagene, v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Miestny občan (56) v ňom čelí žalobe z xenofóbne motivovaného útoku nožom na starostu Alteny z 27. novembra 2017.

Podľa vyhlásenia obžalovaného, ktoré dnes prečítali v súdnej sieni, nebola motívom útoku nenávisť k cudzincom a nemal v úmysle starostu ani zraniť, ani pripraviť o život.

Páchateľ podľa vlastného vyjadrenia prežíval v tom čase veľmi ťažké obdobie, pretože sa rozišiel s manželkou a prišiel o zamestnanie. V takej situácii by mu bola rovnako prekážala správa o prijatí 200 Nemcov v jeho bydlisku, ako reálna správa o prijatí 200 migrantov, vyplynulo z vyhlásenia, ktorého obsah sprostredkovala tlačová agentúra DPA.

Starosta Alteny Andreas Hollstein, ktorého útočník poranil v krčnej oblasti, bude v súdnej sieni vypovedať ako svedok v ďalší naplánovaný deň procesu, ktorým je 1. jún.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.