< sekcia Zahraničie

Neznáma žena sa pokúsila o samovražedný atentát v meste Groznyj

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

K incidentu došlo okolo 16.00 h miestneho času, keď sa neznáma mladá žena priblížila k stanovišťu federálnej polície na okraji Grozného.

Groznyj 17. novembra (TASR) - Neznáma žena v sobotu zahynula, keď sa v čečenskej metropole Groznyj pokúsila spáchať samovražedný atentát, ktorého terčom mal byť kontrolný post polície.

Informovala o tom v sobotu agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na čečenské ministerstvo vnútra. Rezort vo svojom vyhlásení spresnil, že k ďalším obetiam ani zraneným nedošlo.

K incidentu došlo okolo 16.00 h miestneho času, keď sa neznáma mladá žena priblížila k stanovišťu federálnej polície na okraji Grozného. Keď si policajti všimli jej podozrivé správanie, vyzvali ju, aby zostala stáť a predložila doklady. Žena sa však namiesto toho rozbehla smerom k stanovišťu, pričom si policajti všimli, že na tele má výbušné zariadenie. Snažili sa ju zastaviť streľbou, žena však aktivovala nálože a došlo k výbuchu.

Čečenské ministerstvo vnútra dodalo, že úrady zisťujú totožnosť ženy a pátrajú po možných komplicoch. Čečenský televízny kanál 360 medzičasom informoval, že v susednom Dagestane ženu monitorovalo centrum pre boj proti extrémizmu.