< sekcia Zahraničie

Odsúdili ženu, ktorá pod vplyvom kokaínu spôsobila smrteľnú nehodu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Podľa spisu obžaloby 27-ročná žena 7. novembra 2016 popoludní jazdila pod vplyvom kokaínu. Na Füredskej ceste v XIV. budapeštianskom obvode zrazila 85-ročného muža.

Budapešť 16. januára (TASR) - Na päť a pol roka odňatia slobody odsúdil v stredu Peštiansky obvodný súd v Budapešti ženu, ktorá v novembri 2016 pod vplyvom drog spôsobila nehodu s následkom smrti, informoval agentúru MTI budapeštiansky hlavný prokurátor Tibor Ibolya.

Podľa spisu obžaloby 27-ročná žena 7. novembra 2016 popoludní jazdila pod vplyvom kokaínu. Na Füredskej ceste v XIV. budapeštianskom obvode zrazila 85-ročného muža, ktorý vstúpil na vozovku ešte mimo brzdnej dráhy vozidla, avšak vodička omámená drogou si ho nevšimla a zrazila ho bez toho, aby brzdila. Navyše z miesta nehody ušla bez poskytnutia pomoci.

Muž zraneniam podľahol na mieste nehody. Prokurátor pripomenul, že voči nej vzniesli obvinenie aj za jazdu pod vplyvom kokaínu ešte v apríli.

Súd okrem trestu odňatia slobody nariadil v tomto prípade aj doživotný zákaz riadenia motorových vozidiel. Voči prvostupňovému verdiktu sa odvolal prokurátor, ktorý žiadal sprísnenie trestu.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.