< sekcia Zahraničie

Orbánov prejav sa usilovala narušiť skupinka protestujúcich

Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán počas prejavu na oslave 61. výročia vypuknutia revolúcie proti diktatúre a sovietskej okupácii z roku 1956 v Budapešti 23. októbra 2017. Foto: TASR/DUNA/ MTI - Tamas Kovacs

Demonštranti zostali na neďalekom námestí Oktogon, kde došlo k menším šarvátkam medzi priaznivcami a odporcami Orbánovej vlády.

Budapešť 23. októbra (TASR) - Slávnostný prejav premiéra Viktor Orbán pri príležitosti 61. výročia vypuknutia revolúcie proti diktatúre a sovietskej okupácii v roku 1956 sa v pondelok v Budapešti snažila narušiť skupinka protestujúcich.

Podľa internetového vydania denníka Blikk desiatku nespokojných demonštrantov vyzbrojených píšťalkami a zástavami, vrátane zástavy Európskej únie, nepustili až k Domu teroru, kde premiér vystúpil. Počúvalo ho niekoľko tisíc ľudí, mnohých z rôznych kútov krajiny doviezli autobusmi.

Demonštranti zostali na neďalekom námestí Oktogon, kde došlo k menším šarvátkam medzi priaznivcami a odporcami Orbánovej vlády. Dôchodcovia naklonení vládnej strane Fidesz tam napadli novinárov zo spravodajského servera 24.hu.

Protestujúcich napokon pred hnevom sympatizantov vlády vracajúcich sa z Orbánovho prejavu ochránila polícia.

Z dvoch avizovaných opozičných masových protivládnych demonštrácií sa uskutočnila iba jedna. Na zhromaždenie Hnutia Momentum na Námestie slobody prišlo niekoľko stoviek Maďarov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.