< sekcia Zahraničie

Z Venezuely odišli už tri milióny ľudí

Na archívnej snímke z 28. júna 2018 venezuelská migrantka Yelitza Fuenmayorová s kufrom a deťmi kráča cez most do severokolumbijskeho mesta Cúcuta. Venezuelčania utekajú zo svojej krajiny pred kolabujúcou ekonomikou a autokratickou vládou do Kolumbie. Venezuelské deti pritom spia na ulici, trpia hladom a neliečenými infekciami a často sú navádzané na prostitúciu, všíma si agentúra AP. Na základe najnovšieho sčítania sa tiež zistilo, že zhruba štvrtinu z odhadovaného počtu 442.500 venezuelských migrantov, ktorí v Kolumbii žijú ilegálne, tvoria maloletí. Foto: TASR/AP

Organizácia Spojených národov (OSN) vo štvrtok oznámila, že vo svete sa nachádzajú už tri milióny migrantov a utečencov z Venezuely, prevažná časť z nich v krajinách Latinskej Ameriky.

New York 8. novembra (TASR) - Organizácia Spojených národov (OSN) vo štvrtok oznámila, že vo svete sa nachádzajú už tri milióny migrantov a utečencov z Venezuely, prevažná časť z nich v krajinách Latinskej Ameriky. Informáciu priniesla agentúra AP.

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) a Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) informovali, že 2,4 milióna venezuelských utečencov a migrantov sa nachádza v krajinách Latinskej Ameriky a Karibiku a ostatní sú vo zvyšku sveta.

Zástupca oboch úradov Eduardo Stein pre záležitosti Venezuely povedal, že krajiny Latinskej Ameriky a Karibiku si udržiavajú prevažne otvorený postoj voči prichádzajúcim Venezuelčanom. Varoval však, že ich kapacita prijímať ďalších ľudí je obmedzená.

Kolumbia podľa OSN prijala viac ako milión utečencov z Venezuely a do Peru ich prišlo vyše 500.000.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.