< sekcia Zahraničie

Islamisti prepustili kanadskú rodinu po piatich rokoch zo zajatia

Na snímke sú Joshua Boyle a Caitlan Colemanová. Foto: TASRAP

Kanaďan, jeho americká manželka a tri deti sú v dobrom zdravotnom stave. USA ocenili pomoc Pakistanu.

Islamabad 12. októbra (TASR) - Kanaďana, jeho americkú manželku a ich tri deti prepustili v stredu v Pakistane po rokoch zadržiavania militantnou sieťou Hakkáníovcov napojenou na Taliban. Informovali o tom dnes americkí a pakistanskí predstavitelia.

Podľa amerických predstaviteľov Pakistan zabezpečil prepustenie Caitlan Colemanovej z Pensylvánie a jej manžela Joshuu Boyla, ktorých uniesli pred piatimi rokmi, keď cestovali po Afganistane. Colemanová bola v čase únosu tehotná a pár mal v zajatí tri deti. Všetkých prepustili podľa pakistanskej armády v dobrom zdravotnom stave v kmeňovom regióne Kurrám neďaleko hraníc s Afganistanom.

Americký bezpečnostný predstaviteľ ocenil pod podmienkou anonymity Pakistan za jeho rozhodujúcu pomoc pri prepustení rodiny a označil túto spoluprácu za dôležitý krok správnym smerom v rámci americko-pakistanských vzťahov. Agentúra AP pripomína, že USA dlho kritizujú Pakistan, že tvrdšie nezakročil voči sieti Hakkáníovcov, ktorá bola za mnohými útokmi voči americkým a spojeneckým silám v Afganistane.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.