< sekcia Zahraničie

Pápež František vyzval svetových lídrov, aby sa viac venovali mládeži

Na snímke pápež František. Foto: TASR/AP

Pápež František v rámci svojho posledného tohtoročného verejného vystúpenia, a to na večernej bohoslužbe v Bazilike svätého Petra, uviedol, že dvere musia byť mladým ľuďom otvorené.


Vatikán 31. decembra (TASR) - Pápež František v dnešnom koncoročnom posolstve vyzval svetových lídrov, aby sa viac venovali problému nezamestnanosti mladých ľudí. Vyhlásil, že mladá generácia sa utápa v beznádeji a migrácii.

Pápež František (80) v rámci svojho posledného tohtoročného verejného vystúpenia, a to na večernej bohoslužbe v Bazilike svätého Petra, uviedol, že dvere musia byť mladým ľuďom otvorené, "aby mohli snívať a bojovať za svoje sny".

"Predurčili sme našich mladých ľudí k tomu, že nemajú žiadne miesto v spoločnosti, pretože sme ich pomaly vytlačili na okraj verejného života," uviedol pápež.

Podľa neho má svet voči mladým ľuďom "dlh", pretože boli zbavení "dôstojnej a skutočnej práce", ktorá by im umožnila začleniť sa do spoločnosti. Namiesto toho ich svet predurčil na "klopanie na dvere, ktoré väčšinou zostávajú zatvorené", dodal pápež František.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.