< sekcia Zahraničie

Pápež varoval pred špirálou násilia spojenou s Jeruzalemom

Pápež František. Foto: TASR/AP

Vo vyhlásení Vatikánu sa uvádza, že iba riešenie vyrokované Izraelčanmi a Palestínčanmi môže dosiahnuť stabilný a trvalý mier.

Vatikán 10. decembra (TASR) - Pápež František sa modlí, aby "lídri štátov" spolupracovali na "odvrátení novej špirály násilia" spojenej s otázkou Jeruzalema. Vyjadril tiež "žiaľ na potýčkami z minulých dní, ktoré mali za následok obete," informovala agentúra AP s odvolaním sa nedeľné vyhlásenie Vatikánu.

Rozhodnutie americkej administratívy uznať Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela vyvolalo násilnosti. Vatikán zopakoval Františkovu výzvu z minulého týždňa, aby prevážila "múdrosť a rozvaha", a znovu zdôraznil nevyhnutnosť rešpektovať status quo v prípade Jeruzalema.Vo vyhlásení Vatikánu sa uvádza, že iba riešenie vyrokované Izraelčanmi a Palestínčanmi môže dosiahnuť "stabilný a trvalý mier a zaručiť pokojnú koexistenciu dvoch štátov v rámci medzinárodne uznaných hraníc". Vatikán nazýva Jeruzalem "posvätným miestom pre kresťanov, židov a moslimov z celého sveta", dodáva agentúra AP.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.