< sekcia Zahraničie

Počas demonštrácie v Odese utrpelo zranenia šesť policajtov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ukrajinské médiá uviedli, že v mestskom parku sa zhromaždilo približne 200 demonštrantov, pričom niektorí mali na hlavách lyžiarske kukly a boli vyzbrojení štipľavými sprejmi, palicami a lopatami.

Moskva 18. novembra (TASR) - Šiesti ukrajinskí policajti utrpeli v sobotu zranenia v meste Odesa, kde sa konala demonštrácia proti projektu výstavby v miestnom parku. Informovala o tom agentúra AP.

Ukrajinské médiá uviedli, že v mestskom parku v juhoukrajinskej Odese sa zhromaždilo približne 200 demonštrantov, pričom niektorí mali na hlavách lyžiarske kukly a boli vyzbrojení štipľavými sprejmi, palicami a lopatami.

Demonštranti prišli pôvodne na stretnutie s riaditeľom spoločnosti Soling, ktorá dostala vlani vo februári do prenájmu pozemok nefunkčného amfiteátra nachádzajúceho sa v mestskom parku. Napriek ubezpečeniam, že spoločnosť na pozemku nepoužívaného amfiteátra nepostaví ani jednu výškovú budovu, demonštranti násilím otvorili vstupnú bránu komplexu, pričom došlo k viacerým potýčkam so zasahujúcimi policajtmi.

Denník Dumskaja na svojej webovej stránke uviedol, že medzi zranenými je aj náčelník polície v Odese, ktorý prišiel s demonštrantmi vyjednávať.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.