< sekcia Zahraničie

Pri brehoch Indonézie sa potopila loď, neprežilo najmenej 13 ľudí

Podľa miestnej záchrannej a pátracej služby loď zmietla trojmetrová vlna. Záchrannému tímu sa podarilo z vody vytiahnuť 22 ľudí. Osem cestujúcich je stále nezvestných. Foto: TASR/AP

Cestovali domov na oslavy konca moslimského pôstneho mesiaca ramadán.

Jakarta 13. júna (TASR) - Najmenej 13 ľudí prišlo o život po tom, ako sa neďaleko od indonézskeho ostrova Sulawesi potopila preplnená loď s pasažiermi, ktorí cestovali domov na oslavy konca moslimského pôstneho mesiaca ramadán.

Ako v stredu informovala agentúra AP, plavidlo bolo vyrobené pre maximálne 20 ľudí. V deň nešťastia sa však na palube nachádzalo až 43 pasažierov.

Podľa miestnej záchrannej a pátracej služby loď zmietla trojmetrová vlna. Záchrannému tímu sa podarilo z vody vytiahnuť 22 ľudí. Osem cestujúcich je stále nezvestných.

Obdobie, keď sa Indonézania vracajú domov na oslavy sviatku íd al-fitr, je charakteristické preplnenými dopravnými prostriedkami. Lístky na vlaky a lietadlá sú vypredané už niekoľko týždňov pred týmto sviatkom, ktorý podľa očakávania pripadne na piatok.

Podľa agentúry DPA prišlo vlani o život 12 ľudí v dôsledku vyčerpania po tom, čo na tri dni uviazli v dopravnej zápche pri mýtnej vstupnej bráne v provincii Stredná Jáva.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.