< sekcia Zahraničie

Pri nehode počas návratu z púte v Mexiku zahynulo 11 ľudí

Na snímke pútnik, ktorý má na chrbáte pripevnenú sochu Panny Márie Guadalupskej. Foto: TASR/AP

K nehode došlo na ceste medzi metropolou Mexiko a mestom Puebla v centrálnej časti krajiny, keď do nákladného auta prepravujúceho pútnikov zozadu nabúral kamión s nákladom

Mexiko 13. decembra (TASR) - Najmenej 11 ľudí prišlo v utorok o život pri dopravnej nehode počas návratu z púte k Bazilike Panny Márie Guadalupskej v Mexiku. Informovala o tom agentúra DPA s tým, že 13 ľudí utrpelo zranenia.

K nehode došlo na ceste medzi metropolou Mexiko a mestom Puebla v centrálnej časti krajiny, keď do nákladného auta prepravujúceho pútnikov zozadu nabúral kamión s nákladom. Na mieste zomrelo osem účastníkov nehody, ďalší traja zomreli v nemocnici.

Obete sa vracali z púte, ktorá sa začala v sobotu a vyvrcholila práve v utorok.

Aj tento rok sa na púť vybrali stovky tisíc veriacich, a to pešo, na bicykloch, či nákladných autách alebo autobusmi, aby sa poklonili Panne Márii, ktorá sa na tomto mieste v decembri v roku 1531 zjavila Indiánovi Juanovi Diegovi.

Pápež František pri tejto príležitosti celebroval vo Vatikáne špeciálnu svätú omšu. Vo svojej homílii podľa Vatikánskeho rozhlasu poukázal na kultúrne bohatstvo a rôznorodosť latinskoamerických a karibských národov, ktoré vyzval "odvážne sa brániť pred každým pokusom o homogenizáciu" a "ideologickú kolonizáciu".

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.